BRUBECK WORLD | ANZA – 15 000 km rowerem po Azji, Australii i Nowej Zelandii
16384
post-template-default,single,single-post,postid-16384,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

ANZA – 15 000 km rowerem po Azji, Australii i Nowej Zelandii

ANZA – 15 000 km rowerem po Azji, Australii i Nowej Zelandii

Czas trwania: 12 październik  2016 – marzec/kwiecień 2017

Miejsce: Azja/Australia/ Nowa Zelandia

Uczestnicy: Piotr Jędrzejak

 

Jednym z założeń było dotarcie do Polonii żyjącej w Azji, Nowej Zelandii i Australii w celu:

-zdobycia kompleksowych informacji jak im się żyje, czym się zajmują, czy planują powrót do kraju, dlaczego zdecydowali się na emigrację w rejony tak odległe od Polski,

-jakie są plusy i minusy takiej sytuacji,

-jakie procedury należy spełnić, żeby móc tam żyć na stałe i pracować.

Projekt ma charakter społecznościowy i wymiar praktyczny oraz użyteczny dla czytelników chcących wyjechać w tamte rejony na dłużej np. w celu podjęcia pracy lub po prostu spędzenia tam emerytury. Pozyskane podczas wyprawy informacje zostaną zebrane w jedną całość i udostępnione w formie poradnika (e-book).

Pozostałe cele to eksploracja nowych miejsc, poznawanie obcych kultur, edukacja i nauka (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, reportaże, nagrania audio i video), spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia.

Celem wyprawy było także przemierzenie rowerem trasy szacowanej na długość około 15000 kilometrów. Piotr pokonywał średnio 100 km dziennie. Motywem przewodnim było odwiedzenie:

  • Azji: Tajlandia, Birma, Malezja, Singapur, Laos, Kambodża, Wietnam
  • Nowej Zelandii
  • Australii

z perspektywy roweru i stworzenie ciekawego materiału, uwiecznienie niezapomnianych chwil. W związku z tym Piotr korzystał z couchsurfing’u, a także gościnności mieszkańców, w tym Polonii. W Azji  próbował spania u mnichów w świątyniach buddyjskich, szkołach, posterunkach policji, parkach narodowych, na plażach. Wchodził w relacje z miejscowymi społecznościami, dzielił się tym z czytelnikami swojego bloga i zaspokajał ich potrzebę wiedzy dotyczącej życia ludzi w Azji, Nowej Zelandii i Australii.

Blog wyprawy: www.anza2016bike.wordpress.com

 

 

 

 

PRODUKTY BRUBECK NA WYPRAWIE:

KOSZULKA 3D BIKE >>

 

KOSZULKA ROWEROWA  >>

 

BLUZA Z MEMBRANĄ WIATROSZCZELNĄ   >>